|  Aktuálně   |  Dokumenty   |  Platby   |  Zápis do MŠ   |  Kontakt   |  
Informace poskytnuté zřizovatelem a magistrátem města Brna

Rada města Brna dnešním nařízením zakázala provoz mateřských škol a dětských skupin, zároveň dle usnesení vlády ČR navrhla pro děti do 10 let zdravotníků, zdravotního personálu a zaměstnanců IZS dle usnesení Vlády ČR Jihomoravskému kraji určit Waldorfskou ZŠ a MŠ Brno, Plovdivská 8, jako školu, která těmto pracovníkům bude sloužit v případě potřeby hlídání jejich dětí.

 

Pro snížení pravděpodobnosti nákazy koronavirem chceme, aby individuální hlídání dětí do 10 let pro lékaře, zdravotní sestry, policisty, městské policisty, hasiče a řidiče DPmB zajišťovaly také družinářky a učitelky MŠ v místě bydliště dětí, a to každý den po dobu nezbytně nutnou.

 

Hlídání dětí bude koordinovat Odbor školství mládeže a tělovýchovy MMB. Rodiče vyplní připojený formulář
a odešlou jej na e-mailové adresy pracovnicím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy: hofbruckerova.marcela@brno.cz nebo cechova.irena@brno.cz. V případě neodkladných dotazů lze zavolat na telefonní čísla: 542 172 182 nebo na 542 172 463. Linky jsou určeny pouze pro rodiče z výše jmenovaných složek.

 

Jedná se o bezprecedentní opatření, které ale má přispět k rychlému boji s koronavirem a zajištění funkčnosti státu.

 

Individuální hlídání dětí bude nastaveno na základě požadavku zdravotníků, členů IZS, sociálních pracovníků případně řidičů DPmB.

Akce na tento měsíc

Uzavření MŠ
Datum: 16.03.2020
Popis: Vážení rodiče, usnesením Rady města Brna jsou od 17.3.2020 plošně UZAVŘENY všechny mateřské školy na území města Brna. Pokyny k podání žádosti o ošetřovné budou zveřejněny na našich stránkách nejpozději během zítřejšího dopoledne. Chtěla bych velmi poděkovat všem rodičům za spolupráci, pochopení, vstřícnost a flexibilitu při komunikaci ohledně přerušení docházky dítěte do mateřské školy během posledních dní. Za celý kolektiv MŠ Vám přeji vše zvládnout ve zdraví a těším se, až se opět setkáme v klidnější době v mateřské škole. ředitelka MŠ

Platby stravného a školného
Datum: 24.03.2020
Popis: Vážení rodiče, z důvodu uzavření mateřské školy Magistrátem města Brna a vzhledem k vývoji krizové situace v naší zemi, prosíme, pozastavte svoje platby stravného a školného. Vyšší přeplatky stravného budou automaticky vráceny na váš bankovní účet po březnové uzávěrce v průběhu měsíce dubna. V případě dotazů pište na emailovou adresu sj.chodska5@seznam.cz Přeji pevné zdraví ředitelka MŠ


EmailingNavrhl a naprogramoval Jan Malcánek honza.malcanek@gmail.com (http://www.malcanek.cz)